Facebook
Youtube

Kolejny sukces Kuby

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu i KS "Start" Gostyń wspólnie zorganizowali XXXVII Puchar Burmistrza Gostynia. Turniej tej spotkał się z niesoptykanym zainteresowaniem kręglarzy z całej Polski. Wystartowało w nim aż 36 zawodniczek i 69 zawodników.

W klasyfikacji kobiet po fantastycznej grze w finale zwyciężyła, ustanawiając jednocześnie rekord życiowy - 619 strąconych kręgli, Julia Brodziszewska z KK Dziewiątka-Amica Wronki. Miejsca na podium poza Julią zajęły Dominika Zygarłowska z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Joanna Lajtke-Glapiak z Polonii 1912 Leszno. Czwarta była Justyna Szymańska z TKKF Dębinki Gdańsk.

Wsród mężczyzn po eliminacjach prowadził z wynikiem 632 punktów Michał Grędziak z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. O cztery punkty mniej strącił Jakub Osiewicz. Wyniki ponad 600 punktów w eliminacjach miało tylko czterech zawodników. W finale trwała pasjonująca walka pomiędzy Michałem i Jakubem a do walki o zwycięstwo włączył się również Bartosz Krug z KK Dziewiątka-Amica Wronki. Po trzech torach wymienionych zawodników dzieliła jedynie kilkopunktowa różnica i o zwycięstwie zadecydować miała ostatecznie gra na czwartym torze. Zdecydowanie największą odpornością psychiczną wykazał się Kuba Osiewicz (wynik łączny 1267 punktów) pokonując ostatecznie drugiego Bartosza Kruga aż o 20 a Michała Grędziaka o 27 punktów. Czwarte miejsce zajął Arkadiusz Stachecki z TPK Gmina Puck. Do finałów awansował także Jędrzej Michalak jednak w niedzielę zajął ostatecznie dopiero trzynaste miejsce.