Facebook
Youtube

Gostynianie na Mistrzostwach Polski Młodzików

Od 9 do 11 lipca 2021 r. w leszczyńskiej kręgielni rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w kręglarstwie klasycznym. KS Start w Gostyniu reprezentowany był przez dziecięciu zawodników w dwóch kategoriach – indywidualnej i duecie.

W klasyfikacji par Zuzanna i Julia uległy tylko jednej drużynie - zdobywając srebrny medal i tytuł I Wicemistrzyń Polski. Na szóstym miejscu start zakończyły Oliwia Ptak i Karolina Nowak, a na dziesiątym Zofia Kuc i Anna Łagódka.

Po niedzielnych finałach indywidualnych Julia Łagódka zajęła trzecie miejsce zdobywając tytuł II Wicemistrzyni Polski Młodziczek. Oliwia Ptak zajęła siódme miejsce, dziesiąta była Zuzanna Lisiecka a czternasta Anna Łagódka.

Jedynym reprezentantem KS Start w kategorii młodzików był Dominik Dutkiewicz, który po eliminacjach zajmował równorzędnie pierwsze miejsce wraz z Krzysztofem Kraczewskim z KS Polonia 1912 Leszno. Jednak w finale Dominik pokazał kto jest w tym sezonie najlepszym w Polsce młodzikiem, zdobywając w Lesznie tytuł Mistrza Polski Młodzików. Potwierdzając tym swój wynik z Międzyokręgowych Mistrzostw Młodzików rozgrywanych kilka tygodni temu w Gostyniu oraz zapewnił sobie możliwość reprezentowania Polski na zaplanowanym na 24 - 26 sierpnia 2021 r. Pucharze Świata U 14 w Kamniku w Słowenii.

 W tym samym terminie rozgrywano również Mistrzostwa Polski Seniorów A (zawodnicy powyżej 50 roku życia), w których uczestniczył Włodzimierz Dutkiewicz, który w niedzielnych finałach awansował na drugie miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł I Wicemistrza Polski.